איך למצוא דירה להשכרה

איך למצוא דירה להשכרה

פורסם: 20.08.20 מאת: ויקטור סידורנקו נדל"ן

מציאת דירה להשכרה

יש מקרים שאדם שמחפש דירות להשכרה בקריות יודע מהו האזור המועדף עליו ויש מקרים שהדבר אינו מהותי עבורו. אם מדובר לדוגמה בבחור רווק, הדבר היחידי שחשוב לו הוא שהדירה תמוקם לא רחוק מתחנת הרכבת בקרית מוצקין, כך שיוכל להגיע בנוחות לעבודה כל בוקר. לכן מבחינתו כל הרדיוס של הדירות הממוקמות סביב התחנה, מתאים לו.

חיפוש באתרי האינטרנט

כיוון שהרדיוס הוא כה רחב השוכר יחפש בלוחות של קריית מוצקין וגם של כל הקריות הסמוכות שהן בטווח הקרוב. הוא יראה הרבה מאד מודעות ויתקשר לאלו שנראות לו רלוונטיות ואף יתאם ביקור.

במהלך החיפושים הוא יראה הרבה מאד דירות, חלקן מוזנחות או שאינן תואמות כלל את התיאור באינטרנט. לכן הוא מחפש לאורך כמה ימים ולעיתים אף יותר מזה, עד שהוא מוצא דירה שמתאימה לו.

בסופו של התהליך הוא מנהל משא ומתן עם בעל הנכס וחותם אתו על הסכם שכירות אם קיימת הסכמה ביניהם, או לחלופין מחפש אופציה אחרת בין דירות להשכרה בקריות שמתאימה יותר עבורו.

חיפוש דירה להשכרה דרך מתווך

למתווכי דירות קיים בדרך כלל מאגר גדול של דירות להשכרה בקריות. בעלי נכסים רבים אינם מעוניינים לעסוק בכל התהליך של חיפוש שוכרים, פרסום מודעות וצילומים של הדירה, שיחות טלפון בלתי פוסקות ופגישות עם שוכרים פוטנציאליים.

הם מעדיפים לתת לאנשי מקצוע שהם בעלי ניסיון רב בתחום זה, למצוא עבורם את השוכרים הנכונים ביותר שיהיו אנשים אמינים וכך אפשר לסמוך עליהם שישמרו על הנכס ויהיו מסוגלים לעמוד בכל ההתחייבויות הכספיות, הכוללות תשלומי שכירות חודשיים, עלויות נלוות כמו ארנונה והעברת הביטחונות.

למתווכים יש מידע של דירות להשכרה וכשפונה אליהם אדם שמחפש נכס להשכרה הם מיד מציעים לו כמה אופציות שתואמות את הדרישות שלו. אם אחת מההצעות או כמה מהן רלוונטיות, המתווך מגיע עם הלקוח לנכס כיוון שיש לו מפתח, או אם גרים עדיין בדירה זו, הוא מתאם זאת עם השוכרים הנוכחיים.

אם השוכר מעוניין באחד מהנכסים הללו, הם מתקדמים לעריכת חוזה ואם לא, המתווך יחפש עבורו נכס אחר שתואם את הצרכים שלו.

מאגר הדירות של המתווכים

ברוב המקרים ההיצע של דירות להשכרה שקיים אצל המתווכים הוא גדול ודינמי. לכן קיימת סבירות גבוהה שתוך פרק זמן קצר השוכר הפוטנציאלי יקבל מהמתווך מידע שמתאים לו או לחלופין הוא יסתכל באתר האינטרנט של המתווך ויבחן אופציות נוספות, אולי של מקום שהוא מעט רחוק יותר, אך דירה טובה וכדאית.

המתווך עושה כל שניתן כדי להשיג תנאים מיטביים ולסגור עסקה.

    אודות כותב המאמר