המדריך המלא להקמת גני שעשועים

המדריך המלא להקמת גני שעשועים

פורסם: 01.07.20 מאת: יוסי לוי בידור ופנאי

המטרה של מתכנן גני השעשועים היא ליצור שביעות רצון של הילדים מהמשחקים השונים ולכן מוקדשת לכך מחשבה רבה והמהנדס מתכנן גני שעשועים מגוונים אשר יאפשרו לילדים ליהנות בכל יום.

המדריך המלא להקמת גני שעשועים

שלב החשיבה הראשוני הוא לאילו גילאים מיועדים מתקנים לגני שעשועים. אם ממוקמים במתחם זה או במתחם שהוא סמוך מאד גיאוגרפית, משחקים המתאימים לפעוטות ולילדים קטנים, אזי הגן החדש יכלול מתקנים לבני נוער.

בהתאם לצורה הגיאומטרית של השטח מתכננים את המתקנים כך שיהיו מרווחים בין המשחקים וגם במרחב כולו כדי שילדים לא יתנגשו זה בזה עקב חוסר תשומת לב. המגמה היא להזמין מתקנים צבעוניים הבנויים כולם מחומרים פלסטיים ברמת הגימור הגבוהה ביותר של איכות המשחק.

טיב העבודה ועמידה בתו התקן

לפני הזמנת מתקנים לגני שעשועים יש לוודא שהמתקן הספציפי בנוי מחומרים שאושרו לבנייה מסוג זה, שהם בטיב מעולה, שאינם גורמים לתופעות לוואי כלשהם ושכל אחד מהמתקנים בנפרד עומד בתקנים שנקבעו על ידי מכון התקנים הישראלי.

חשוב לבדוק שמתקנים זהים הותקנו על ידי חברה זו במקומות נוספים ברחבי ישראל והם פועלים ללא תקלות או חלילה נפילות חמורות של ילדים. מומלץ לפנות לרשויות המקומיות או האזוריות הללו ולקבל מהם חוות דעת על היצרן על היכולות של חברת ההתקנה ועל איכות המשחק. אם הם עמדו בלוחות הזמנים שנקבעו, עד כמה התושבים שבעי רצון מהמתקנים, אם יש להם הערות ספציפיות על המתקנים ואם הם ממליצים גם לאחרים לרכוש אותם.

הצללה מעל מתקני השעשועים

בכל מקום בארץ יש להזמין גם הצללה מעל המתקנים כדי שהילדים לא יסבלו ממכות שמש או ירגישו לא טוב עקב החום הכבד בשעות מסוימות. יש לבחור להצללה בד עבה במיוחד אשר מכיל בתוכו חומר הגנה נגד קרני UV. בדרך זו הילדים זוכים להגנה מקסימלית מפני קרני השמש בקיץ והקור בחורף.

תקופת האחריות על המתקנים

יצרני מתקנים לגני שעשועים ואנחנו תמיד מוודאים שהחברה היצרנית מתחיבת שנציג שירות שלה יגיע אחת לתקופה כדי לבדוק את חברת איכות המשחק של כל אחד מהמתקנים באופן פרטני. אם קיימת תקלה, או שקיים חשש שמתקן מסוים ייפול או חלש מדי, העובדים יפרקו אותו וייקחו אותו לתיקון במפעל. ברגים חלודים יוחלפו, ברגים רופפים יחוזקו שרשרות חלודות או לא תקינות יוחלפו במועד וכך גם חבלים וכל אמצעי עזר אחרים, אשר קיימים על המתקנים, נשחקים ומתבלים עם הזמן.

    אודות כותב המאמר

    יוסי לוי
    משרד פרסום דיגיטלי