מה זה עיצוב גרפי?

מה זה עיצוב גרפי?

פורסם: 17.08.20 מאת: יוסי לוי חינוך ולימודים

עיצוב גרפי

צעירים אחרי השחרור מהצבא וגם אנשים מבוגרים יותר המחפשים מקצוע לחיים, בוחרים ללמוד קורס עיצוב גרפי המתקיים במכללת מנטור.

עיסוק בתחום זה מתאים מאד לכל אדם שהוא יצירתי, בעל חוש אסתטי מפותח ורצון רב ליצור ולפתח עיצובים אישיים שלו.

בסיס העבודה בתחום עיצוב גרפי כולל למידה של שלש תוכנות עיקריות שהן פוטופוש המבצעת עריכה והתאמה בתמונות מצולמות בהתאם לצורך, אילוסטרייטור שהיא תוכנה גרפית לביצוע כל הפונקציות הנדרשות ואילוסטרייטור שמקשרת בין הגרפיקה לבין הבאת המוצר לדפוס לצורך ביצוע בפועל.

מנטור דוגלת בראייה רוחבית ולכן מאפשרת לסטודנטים להתמקצע ברבדים רבים של תחום זה כמו מיומנות ושליטה בתוכנות הגרפיות, הכרת טכנולוגיות חדשניות לשימוש יום יומי ויישום של אלמנטים וויזואליים שהם אבני הדרך במהלך הפרויקטים.

במסגרת הפרקטיקה, הסטודנטים מסוגלים להכין עיצובים דיגיטליים הן באופציה הדו ממדית והן באופציה התלת ממדית ולהעביר כל מסר שמשולבים בו תמונות וגם טקסטים, באופן מובן וקריא לחלוטין.

מקצוע מרתק לכל החיים

תחום זה הוא מסקרן ומרתק כיוון שלוקחים רעיון, רצון או חלום ומפתחים אותו למוצר מוגמר על ידי עיבוד דיגיטלי ושימוש בו כחלק מהתוכן החזותי שמועבר מהחברה ללקוחות. המטרה היא להעביר מסרים, הודעות, חשיבה עסקית באמצעות שפת דיבור גרפית חדשה, שתפתח בפני הצרכן קשת רחבה של אפשרויות הקשורות למוצר ספציפי או למותג.

היכולת להעניק לכל רעיון משמעות על ידי יצירתיות וחשיבה שאינה מקובעת, מובילה לכך שרבים מבין אלו שעוסקים בתחום עיצוב גרפי הם פורצי דרך ומצליחים ליצור קונספטים ייחודיים ומופלאים, בכל תחומי החיים.

עיצוב גרפי כהזדמנות כניסה למקצועות נדרשים

העיסוק בתחום עיצוב גרפי מוביל לכניסה לתחומי עיסוק ולמקצועות חדשים שהתפתחו בשנים האחרונות לאור העיסוק המאסיבי בכל מה שקשור לאתרי האינטרנט האינטראקטיביים, לפעילות ברשתות החבריות תוך שימוש במחשבים ובמכשירי הסמרטפון.

לכן רבים מבוגרי מנטור משתלבים במשרדי פרסום העוסקים הן בשיווק דיגיטלי והן בתחום הפרינט, בחברות העוסקות בבנייה ובקידום של אתרי אינטרנט כולל חנויות איקומורס וווקומרס ובבניית דפי נחיתה עבורם.

התחום כולל גם עיסוק בעריכת תמונות, יצירת מצגות והכנת סרטונים של משחקי מחשב מאתגרים אנימציה ממוחשבת, מציאות מדומה ועוד.

אחד היתרונות הגדולים בתחום עיסוק זה הוא הגיוון הרב, הדרישות הן קריאטיביות וקשורות לכל תחומי העיסוק ולכן עבודה אחת אינה דומה לקודמתה ובכל אחת מהן מעניק המעצב הגרפי את הטאץ’ המיוחד שלו, את האמירה ואת החותם שלו כדי ליצור מוצר מוגמר שהוא מושלם.

המעצבים הגרפיים אחראים גם על המצאת שפה עיצובית חדשה עבור כל מותג, כזו שתייצג אותו לאורך כל הדרך בכל הפרסומים ובכל המדיות.

  • : עיצוב גרפי

אודות כותב המאמר

יוסי לוי
משרד פרסום דיגיטלי