הזמן לבחור מנעול

הזמן לבחור מנעול

פורסם: 06.12.20 מאת: אייל אבו בניה ושיפוצים

כיצד להזמין צילינדר לבית שלנו?
בפועל לא משנה איזה חברת דלתות נבחר לדירה שברשותנו בין אם דלת רב בריח או דלת עץ מעוצבת חיוני מאד להתקין צילינדר איכותי המתאים לבית וזאת על מנת שישמור על התכולה וייתן לנו הרבה ביטחון אצלנו בבית.
עכשיו ישנם מבחר גדול של סוגים ודגמים שונים של מנעולים עם מכשור נעילה מתקדם
כיצד לרכוש את הצילינדר הנחוץ ביותר לדירה בנתניה כל הזמן שיהיה מוגן באופן אמין מפני בוזזים ופושעים?
כדי לרכוש מנעול סביר, צריך לדעת בערך באיזה פרמטרים מומלץ לעמוד וזאת בהתבסס על איכות של הצילינדר ע”פ רמות הצילינדרים הממוינים על פי: סוג התקלה, מנגנון הנעילה של המנעול והסוג המתאים לדלת הדירה.
קבלו כמה רעיונות שיועילו לכם ברכישה הנכונה של המנעול לביתכם ממנעולנים.

כיצד לרכוש מנעול טוב לדלת דירתכם?
בהזמנת צילינדר כדאי לתת דגש בייחוד למנגנון המנעולים וזאת מכיוון אבטחת המיגון על הנכס שלכם למניעת גניבה תהיה תלויה בכך.
בזמננו פופולריים 5 מבחרים חיוניים של מנעולים. בדוק ביתר פירוט כל אחד מהם.

מנעול מחובר צִילִינדֶר
מנעול צילינדר הוא למעשה המנעול השכיח ביותר במנעולים של דלתות, במנעולי תליה וכיו”ב, הצילינדר הוא גם צילינדר אשר צריך להסתובב על מנת לפתוח את המנעול.
הצילינדר מוחזק ביעודו על ידי מספר פינים, אשר למפתח יש צורך להזיזם ע”מ לאפשר למנעול לבצע את פעולת הסיבוב.
עקרון הפעולה של מנעול צילינדר מתבסס על עקרון פעולה של מספר צילינדרים שונים בנשלטים בסיבוב המפתח, מסתדרים בסדר מסוים,גורמים לפתיחת הדלת ונועלים אותה. מנעול זה קל טוב ונעים לתפעול, וגם אם הוא נכשל, הבעיה ניתנת לתיקון ללא קושי: על מנת לשחזר, לא תצטרך לשנות את כל המנעול – פשוט להחליף את התוף, והצילינדר יעשה בחזרה את עבודתו.

מנעולים עם מנופים –
מנעול זה נחשב לאחת האפשרויות הנפוצות שישנם לבתים מודרניים. מסובך להרים את מפתח העיקרי למכשיר כזה מכיוון שהנעילה נסגרת רק כאשר כל הפינים קיבלו את מיקומם הייעודי. מנעולים מורכבים עם שישה או יותר פלטות נחשבים אמינים בעיקר.
סגירת המפלס ודרכי ההשפעה הפיזיות אינן נוראיות: מסובך ביותר להוריד או לקדוח את הלוחיות, ואם אתה מצייד את בלוחות משורינות נוספות, שיטת פריצה הנל הופכת למעשה בלתי אפשרית. מצד אחר, היה ושכחתם או שהמפתח אבד, ככל הנראה תצטרכו להחליף את המנעול בדחיפות על ידי מנעולן בנתניה, בכיוון פתיחתו מבחוץ אינה משימה פשוטה, אפילו בשביל בעלי מקצוע ותיקים.

מנעול בורג צד
צילינדר בורג צד הנם המנעולים שנחשבים ללא יקרים וגם נחשבים פשוטים ולא טובים עם תוסף מיגון הרדוד ביותר שיש. את המפתח עם הפינים המתאימים לבירגי הנעילה אפשרי להעתיק ללא מאמץ אפילו בצילום, ואת המנעול הקיים, בתחכומו של הפורץ, פתיחת מפתח הקיים תוך כמה דקות בלבד. ובכן, מנגנוני הבריח משמשים טוב יותר כבונוס – כאלטרנטיבה הנעילה הראשי לדירה, הם לא מומלצים.

מנעול חשמלי
מנעולים חשמליים לדלת הבית – מנעול שהוא ממש לא במחיר נמוך, אך אם בידכם התקציב, מומלץ לכם להכיר את היתרון המוחלט של מנעולים חדישים.
ראשית, מכשירים כאלה אינם נפוצים דיו, עקב זאת רוב הגנבים פשוט לא יודעים איך להתעסק בהם.
וגם, אינך צריך להסתובב עם צרור מפתחות מגושם וכבד – לפתוח את המנעול על ידי נעילה חשמלית, מספיק להכיר את מספרו הסודי או לשמור צ’יפ מפתח (תלוי בסוג המכשיר).
בנוסף, ניתן לשלוט בדגם מנעול זה באמצעות מכשיר הטלפון או הטבלט, שיאפשרו להיות מודעים לכל מניפולציה המתבצעת עם דלת הבית שלך. עם זאת, אם המנגנון חשמלי התקלקל, תיקון יעלה משמעותיות והתערבות מנעולן מנתניה, בגלל שמסובך למדי לסדר עם התקלה לבדך.

מנעולים משתלבים
האפשרות הטובה שישנה להתקנה בדירה היא מנעולים המשלבים מספר קומבינצית ניתוק נעילה, כגון, 2 מנעולים, אפשרות מינוף או 2 חזיתות. המתחברים זה את השני, שני המנגנונים נותנים רמת מיגון תקינה ומגנים בצורה טובה על הבית מפני גנבה.

    אודות כותב המאמר

    אייל אבו
    אייל שירותי פריצה ומנעולנות 24/7 בפריסה ארצית, מנעולנות רכב, מנעולנות דירות, מנעולן כספות, חייגו 0529252323

    מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך